animation graphic


DISOMAT TERSUS – WYKORZYSTANIE PAMIĘCI USBDisomat TERSUS pozwala m.in. na obsługę pamięci USB (pendrive). Standardowo sterownik ma płycie głównej wbudowane cztery gniazda USB. W połączeniu z możliwością tworzenia przez nas serwis specjalnego oprogramowania dla tego sterownika powstała możliwość rejestrowania różnych informacji. Obecnie np. w systemach załadunku cementu sterownik zapisuje w pamięci USB wszystkie istotniejsze zdarzenia powstałe w trakcie pracy instalacji jak np. wykonane ważenia, błędy powstałe w trakcie pracy systemu, włożenie i wyjęcie z czytnika podłączonego do sterownika karty identyfikacyjnej itd. Informacje te zapisywane są w pamięci USB w odrębnych dla każdego dnia plikach. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o ilość zapisywanych informacji. Jedynym ograniczeniem jest pojemność dołączonej pamięci USB.
Zapisane w pamięci USB informacje mogą być w dowolnym momencie odczytane na wyświetlaczu sterownika wagowego.
Pliki te mają format tekstowy i mogą być odczytywane później na każdym komputerze. Żeby ułatwić użytkownikowi odczyt tych plików, mogą być one skopiowane na inną pamięć USB podłączoną do sterownika wagowego na czas kopiowania danych. W celu ułatwienia podłączenia pamięci USB ze sterownika wyprowadzany jest przewód z gniazdem USB.
Ponieważ zbyt duża ilość danych mogłaby spowodować zapełnienie pamięci USB, system pozwala określić, jak długo mają być przechowywane dane (standardowo 180 dni). System raz dziennie sprawdza, czy na dysku nie ma danych do usunięcia i automatycznie usuwa zbędne już dane.

Inną funkcjonalnością związaną z wykorzystaniem pamięci USB jest możliwość tworzenia pliku będącego wzorcem wydruku. Użytkownik może w dowolnym momencie zmodyfikować kształt wydruku korzystając z symboli odpowiadającym zmiennym informacjom, które będą drukowane (data, cza, ciężar, numer kwitu, numer rejestracyjny pojazdu) oraz wprowadzać własne stałe teksty.« powrót

wagi  | przenośniki zgrzebłowe  | dozowniki  | biomasa

© 2010 Schenck Process Polska | Polityka prywatności i plików Cookie

we make processes work